таг: европратеник

ЕУ: Скандалите со лажните пасоши длабоко загрижуваат

0
Андреас Шидер, европратеник, даде предлог да се поканат еминентни странски историчари во заедничката комисија за да се излезе од ќорсокакот во кој се...