таг: Европа

Од 1 мај нови етикети на гумите во ЕУ

0
Од 1 мај Европа прва во светот ќе почне да користи етикети за триење на мраз за гумите на кои ќе има...

Рот: ЕУ да го исполни ветувањето за Западен Балкан

0
Германскиот државен секретар за Европа, Мајкл Рот денеска изјави дека ЕУ е посветена на јасна и одговорна европска перспектива за Западен Балкан и...

Рот: Цртањето нови граници е опасен пат

0
Германскиот министер за Европа, Михаел Рот, реагираше на наводите за идеите за прекројување на границите на теоријата...

ЕВРОПА ВО ШОК: Убиен фудбалски менаџер, се појавија и снимки од...

0
Фудбалска Европа ја потресе веста дека вчера беше убиен фудбалскиот менаџер Романците Безубовс. Полицијата на...

Фантомскиот гол на Кристијано Роналдо признат во Русија!

0
Фудбалска Европа сè уште зуи за натпреварот помеѓу Србија и Португалија, односно за деталите непосредно пред крајот...

Макрон: „Нов тип светска војна“ заради вакцините

0
Европа се соочува со „нов вид светска војна“ околу вакцините, изјави францускиот претседател Емануел Макрон за весникот „Ле Фигаро“ на прес-конференцијата по првиот...

Секој десетти пациент има симптоми на коронавирус и по три месеци...

0
Светската здравствена организација за Европа денеска соопшти дека секој десетти пациент заразен со коронавирус има симптоми на болеста и три месеци по инфекцијата....

Лава, чад и пепел на сите страни- еруптираше вулканот Етна (ВИДЕО)

0
Најголемиот активен вулкан во Европа, Етна, што се наоѓа на италијанскиот остров на Сицилија, еруптираше и исфрли големи количества лава, чад и пепел...

Најстарата Европејка го победи коронавирусот само неколку дена пред да наполни...

0
Најстарата жителка на Европа, калуѓерката Андре, го победи коронавирусот и оваа недела ќе го прослави својот 117 роденден. Лусил Рандон, која беше...

(ВИДЕО) Снежна бура ја парализира Западна Европа, снег ги блокираше Велика...

0
Поголемиот дел од Западна Европа се бори со силната зимска бура „Дарси“, која донесе невообичаено големи врнежи...