таг: евровизиска

Андреа не се пласира во финалето на Евровизија

0
Нашата евровизиска претставничка, Андреа Коевска, која на втората полуфинална вечер настапи со песната Circles (Кругови) на Александар Масевски, не се пласира во големото...

СКАНДАЛ: Нашата претставничка на Евровизија го фрли македонското знаме на земја!

0
Македонската евровизиска претставничка Андреа Коевска го фрли македонското знаме на земја. Имено, според видеото Андреа се фотографираше со знамето на Македонија, а...