таг: Евреите

Зеленски кон Израел: Зошто молчите, не ли гледате што се случува?

0
Украинскиот претседател Володимир Зеленски денеска ги повика Евреите ширум светот да го кренат својот глас...

ВИДЕО: Најмалку 20 повредени во нов конфликт меѓу Палестинците и Евреите...

0
Нов конфликт помеѓу Палестинците и Евреите, кои синоќа едни на други фрлале камења, столици, пиротехнички средства во Ерусалим. Групите на еврејското население сакале...