fbpx

таг: евра

Артур го бркаат од Ливерпул по само две недели

0
Некогаш сериозно квалитетниот и вреден 76 милиони евра играч за врска, Артур Мело во моментов е тема...

Турист во Рим казнет со 450 евра затоа што седнал на...

0
Турист од САД е казнет со 450 евра додека бил во Рим затоа што јадел и пиел додека седел на работ...

Шулце: Германија ветува 200 милиони евра помош за внатрешно раселените лица...

0
Германија ќе и даде на Украина дополнителни 200 милиони евра за финансирање на програмата за...

Автомобил вреден 15 милиони евра не ги преживеа балканските улици

0
Автомобил вреден 15 милиони евра е уништен по судир што се случи во загребска населба. Италијанското луксузно спортско возило „пагани зонда“ беше дел...

ЕУ вети поголема воена помош за Украина

0
Министрите за надворешни работи на ЕУ ветија уште 500 милиони евра воена помош за Украина,...

Германија потпиша договор за помош на Украина со 1 милијарда евра

0
Германија потпиша договор за помош на Украина со 1 милијарда евра преку грант. ...

Казна од 2 илјади евра за Џамбазки по гестот налик на...

0
Казна во вредност од две илјади евра е предвидена за европратеникот од Бугарија...

Бонучи направи инцидент, казнет со 10.000 евра (ВИДЕО)

0
Фудбалерот на Јувентус Кристијан Бонучи  е казнет со 10.000 евра поради инцидентот на натпреварот од Суперкупот на Италија помеѓу „старата дама“ и Интер....

Овој клуб за македонскиот ас Столе Димитриевски нуди 3,5 милиони евра

0
Саудиски Ал Наср нуди 3,5 милиони евра за Столе ДимитриевскиМадрид, 12 јануари 2022 (МИА) – Шпанскиот прволигаш Рајо Ваљекано сака да го задржи...

Шок исповед на Патрис Евра: Ме зл*ставуваа кога имав 13 години

0
Поранешниот француски репрезентативец, дефанзивецот на Манчестер Јунајтед и ПСЖ, Патрис Евра открил дека бил зл*ставуван кога имал 13 години. Евра за време...