таг: Ева

Очајната домаќинка блесна на црвениот тепих – Ева Лонгорија се појави...

0
Актерката Ева Лонгорија (47), позната по улогата на Габриела Солис во серијата „Очајни домаќинки“ ги воодушеви сите на Канскиот филмски фестивал. „Џебната...

Илина и Ева Соколовски се закитија со нови медали на натпераврот...

0
Илина победи, а Ева го освои третото место. Ваков е резултатот од натпераврот по ритмичка гимнастика на сестрите Соколовски, кој се одржа викендот...

Претседателката на парламентот во Норвешка поднесе оставка зашто користела службен стан,...

0
Претседателката на парламентот во Норвешка, Ева Кристин Хансен, поднесе оставка од функцијата затоа што е...

ФОТО: Згодната актерка го купи трикратниот фудбалски првак на Мексико

0
Славната американска актерка Ева Лонгорија се пофали на социјалните мрежи дека станала ко-сопственик на мексиканскиот клуб Некакса. Овој клуб постои веќе 97 години, а...

ФОТО | Ева Лонгорија ги воодушеви обожавателите со својот изглед: Се...

0
Ева Лонгорија се присети на својата улога во серијата „Очајни домаќинки“. Актерка ѝ оддаде почит на Габриел Солис – ликот кој го...

Ева се роди на пат кон Прилеп – порудување во возило...

0
Ева Стојческа се роди овој 2 мај во болничкото комбе на пат кон Прилеп. Како што раскажува Жарко Симески, директор на Здраствениот дом...

ВИДЕО | Таа преку игра ги топи килограмите: Вака Ева Лонгорија...

0
Ева Лонгорија го чува детето во себе. Но, како таа толку лесно го одржува своето витко тело? Рецептот е едноставен – преку...

Ева Мендес откри зошто не е активна на социјалните мрежи

0
Неодамна Ева Мендес, објави подолг коментар за една „забелешка“ од еден нејзин следбеник на „Инстаграм“.  Имено, актерката, во последно време...

ТИЕ СЕ СВЕТСКО ЧУДО: Сестри близначки родени од две матки и...

0
Ева Реа и Евелин Рос имаат идентични особини и изгледаат како вистински близначки, но всушност се родени од две матки и со осум...