fbpx

таг: евакуирани

Ерупција на вулкан во Јапонија, евакуација на жителите на два града

0
Десетици жители се евакуирани од два града на главниот јужен јапонски остров Кјушу,...

Крај на епската битка, железарата АЗОВСТАЛ падна во руски раце

0
Повеќе од 260 украински војници, од кои многумина ранети, се евакуирани од фабриката за челик Азовстал во пристанишниот град Мариупол. Со...

Над 260 украински војници евакуирани од челичарницата во Мариупол

0
Повеќе од 260 украински војници вчера беа евакуирани од Азовстал, челичарницата во југоисточниот украински пристанишен...

Цивилите евакуирани од Азовстал

0
Сите жени, деца и стари лица се евакуирани од фабриката за челик Азовстал во Мариупол, додека во подземните области на фабриката...

Украинските цивили евакуирани од Мариупол се очекува да пристигнат во Запорожје

0
Околу 100 украински цивили евакуирани од Мариупол се очекува да пристигнат во југоисточниот град Запорожје...

По два месецa, воспоставен е хуманитарен коридор во Мариопол

0
По два месеца заробеништво, речиси сто лица беа успешно евакуирани од челичарницата Азовстал во Мариупол и конечно гледаат дневна светлина. По...

Експлозија во Истанбул, наредена итна евакуација на граѓаните

0
Најмалку три згради се евакуирани откако околу 8:30 часот по локално време избувнала експлозија во...

Десетици илјади луѓе евакуирани во Австралија, големо невреме се приближува кон...

0
Десетици илјади луѓе се евакуирани од своите домови и болници додека невремето проследено со силен...

(ВИДЕО) Кина евакуираше 120 илјади лица поради поплавите

0
Околу 120 илјади лица се евакуирани од кинеската провинција Шанси поради поплавите што го зафатија...

Голем пожар на Коринт – евакуирани се 300 луѓе, повеќе села...

0
Најмалку шест села и два манастира се превентивно евакуирани поради големиот пожар што избил доцна синоќа во...