таг: ебола

Две лица починаа во новата епидемија на ебола во Конго, информира...

0
Неколку дена откако смртоносната болест ебола се појави во Демократска Република Конго, починаа два пациенти...

Нов случај на ебола откриен во Конго

0
Нов случај на ебола е потврден во Демократска Република Конго, само четири месеци по крајот...

Повторно епидемија на ебола во Гвинеја, забележани првите смртни случаи

0
Четири лица починаа од ебола во југоисточна Гвинеја, соопштија денеска властите во таа земја. Министерот за...