таг: другото

Најчестите грешки при употреба на кремови за сончање

0
Заштитата при сончање, меѓу другото, го намалува ризикот од изгореници, но и опасноста од рак на кожата, како и влијанието на Сонцето врз...

Барселона официјално се раздели со еден фудбалер

0
Барселона има активен преоден рок во кој меѓу другото си обезбеди засилување од типот на Феран Торес, а денеска официјално се раздели со...

Спортски центар во Аеродром ќе се вика- Марко Божиновски!

0
Советот на општина Аеродром вечерва, меѓу другото, донесе одлука за преименување на спортскиот центар „Ново Лисиче“ во СЦ „Марко Божиновски“ во чест на...