таг: дрон

Северна Кореја тестираше подводен дрон со нуклеарно оружје

0
Северна Кореја тестираше нов подводен дрон способен да носи нуклеарно оружје, објавија државните...

(Видео) Снимка од дрон го прикажува ужасот во Кина, метро-станицата сѐ...

0
Снимките направени од дрон го прикажуваат целиот хорор предизвикан од поплавите во кинеската провинција Хенан. На снимката се гледаат автомобили што ги...