таг: држи

Нема варварство без поезија

0
СЛАВОЈ ЖИЖЕК Кога основниот договор што го држи општеството заедно почнува да се распаѓа, што се чини дека се случува ширум...

Израел тврди дека Хамас држи во заложништво најмалку 199 луѓе

0
Израелските одбранбени сили објавија дека Хамас држи 199 заложници во Газа, меѓу кои има и државјани на други земји, објави британскиот...

Туш со топла или ладна вода?!

0
Ги држи физичкиот и ментален стрес подалеку Ако се борите со стресни мисли, размислете да влезете под ладен туш. Студениот туш...

Истуширајте се со ладна вода, еве зошто е важно тоа

0
Ги држи физичкиот и ментален стрес подалеку Ако се борите со стресни мисли, размислете да влезете под ладен туш. Студениот туш...