таг: Државјаните

Нов Зеланд воведува нови ограничувања, премиерката ја откажа сопствената венчавка

0
Државјаните на Нов Зеланд ќе се соочат со нови ограничувања против ковид 19 откако се пријавени девет случаи на омикрон сојот,...