таг: Државните

Подготовките за мартовскиот Самит на ЕУ и владеење на правото во...

0
Министрите или државните секретари одговорни за европски прашања на земјите членки на ЕУ денеска ќе учествуваат на заседанието на Советот за општи работи...

Мистериозна смрт на главната уредничка на руската државна телевизија и истакнат пропагандист...

0
Зоја Коновалова, шефица на еден од државните ТВ канали на рускиот претседател Владимир Путин, е пронајдена мртва по сомнителен инцидент со труење, соопштија...

Милков: Скопје ги минираше обидите за помирување

0
Ако државните власти потклекнат на провокации тоа ќе биде неуспех за сите, оцени шефот на дипломатијата Бујар Османи. Тој им порача на бугарските институции...

Мексико им забрани на државните службеници да се гушкаат и бакнуваат

0
Вработените во државните служби во Мексико отсега ќе треба да избегнуваат бакнување, гушкање и комплименти за физичкиот изглед како дел од новиот етички...

Мексико забрани гушкање и бакнување меѓу вработените во јавниот сектор

0
Вработените во државните институции во Мексико треба да избегнуваат бакнување, гушкање и давање комплименти за...

Проф. Петрески: Висока ефикасност кај помошта преку ФИТР механизмот

0
Помошта за државните компании доделена преку Фонд за иновации и технолошки развој (ФИТР) е далеку поефикасна во...

Дванаесет држави покренаа тужба против Бајден

0
Државните обвинители од 12 сојузни држави во понеделникот поднесоа тужба против администрацијата на американскиот претседател eо Бајден,...