таг: Држави

Федералниот апелационен суд ја потврди пресудата на Стив Бано поранешен главен...

0
Федералниот апелационен суд во Соединетите Држави ја потврди пресудата на Стив Банон, поранешен главен советник на Доналд Трамп, за неисполнување на поканата на...

Стејт департмент: На Израел јасно му ја соопштивме нашата позиција за...

0
Соединетите Американски Држави јасно му ја кажаа на Израел својата позиција за голема копнена инвазија на градот Рафа во Појасот Газа, изјави денеска...

Две лица кои се на црната листа на САД се предложени...

0
Соединетите Американски Држави соопштија дека се „разочарани“ по објавата дека две лица под...

Блинкен: САД не се дел од никакви офанзивни операции

0
Соединетите Држави не биле вклучени во никакви офанзивни операции, изјави државниот секретар Антони Блинкен, откако американски официјален претставник изјави за Си-Ен-Ен дека Израел...

САД нема да учествуваат во каква било израелска одмазда против Иран,...

0
Соединетите држави нема да учествуваат во какви било одмазднички напади против Иран, изјавија претставници на администрацијата на Бајден, откако САД му помогнаа на...

САД подготвија нацрт-резолуција за ОН со која се повикува на итен...

0
Соединетите Американски Држави подготвија нацрт-резолуција за Советот за безбедност на ОН со која се повикува на „итен прекин на огнот поврзан со ослободување...

Групна акција против Мета во САД: Социјалните мрежи опасни по здравјето...

0
Во Соединетите Американски Држави, 33 сојузни држави ја тужеа Мета, матичната компанија на Фејсбук и Инстаграм, поради наводната штета што овие платформи ја...

Украина, Блискиот Исток и проширувањето на ЕУ меѓу темите на заседанието...

0
Подготовките за средбата на шефовите на држави или влади на членките на Унијата закажана за 21 и 22 март се главна тема на...

Ескобар за РСЕ: Курти го одби предлогот за динарите

0
Претставникот на Соединетите Држави за Западен Балкан, Габриел Ескобар, во интервју за ...

САД ги осудуваат руските избори на окупираните украински територии

0
Соединетите Држави ја осудуваат организацијата на рускиот режим на избори на привремено окупираните територии на Украина и велат дека сите оние кои се...