fbpx

таг: држава

Американец освои 1,28 милијарда долари на лото, но веднаш може да...

0
Американец од сојузната држава Илиноис, освои 1,28 милијарда долари на лотаријата „Мега милиони“, погодувајќи шест бројки, но одеднаш може да добие само третина...

Од денес до недела портокалова фаза: Трудниците и болните да останат...

0
Територијата на целата држава следните четири дена, од четврток до недела, ќе биде зафатена со високи температури од портокалова фаза. Во овој...

Од четврток до недела портокалова фаза, Министерство за здравство со препораки...

0
Територијата на целата држава следните четири дена, од четврток до недела, ќе биде зафатена со високи температури од портокалова фаза. Во овој...

Спречен терористички напад на априлскиот маратон во Виена

0
Државната безбедност открила „спијачи“ на „Исламската држава“ кои планирале напади на неколку големи настани во Европа како одмазда за смртта на...

Кулминација: Еден куп телевизии во регионот ќе го пренесуваат судењето на...

0
Долго исчекуваното појавување пред судот во австралиската сојузна држава Викторија на најдобриот светски тенисер, Новак Ѓоковиќ, ќе се случи точно на полноќ по...

Хорор во зоолошка градина! Работник влегол во забранетата зона…кај тигарот!

0
Работник од зоолошка градина во американската сојузна држава Флорида бил итно хоспитализиран поради сериозни повреди со кои се здобил кога влегол...

Во Австралија откриена втора генетска верзија на омикрон сојот

0
Научниците од австралиската сојзуна држава Квинсленд, научниците идентификувале генетски „подвид“ на новата верзија на коронавирусот SARS-CoV-2 наречена омикрон, пренесува весникот The Guardian. ...

Тројца ученици убиени, осум ранети во пукање во училиште во САД

0
Едно 15-годишно момче во средно училиште во американската сојузна држава Мичиген уби тројца соученици и...

Верувале или не: Сопругата ја заменил за нов мобилен телефон, детали...

0
Неименуван тинејџер (17) од индиската држава Одисеј одлучил дека телефонот му е далеку поважен од бракот, па сопругата ја заменил со нов мобилен...

(ВИДЕО) Силни ветрови во Австралија корнеа дрвја и покриви

0
Повеќе од 450 000 домови во Мелбурн и австралиската држава Викторија останаа без електрична енергија...