таг: Драги

Големите Deep Purple во Скопје на најголемиот рок концерт во Македонија...

0
Драги пријатели, Со огромно задоволство ви најавуваме, еден од најголемите рокенрол состави на сите времиња, член на големата петорка (The Beatles, The...

Италија ги отвора границите за туристи, познато е кога ќе може...

0
Италијанскиот премиер Марио Драги денеска рече дека очекува  туризмот во Италија да продолжи кон средината на мај, кога земјата се отвора за меѓурегионални...

Заморени од рестрикциите Италијанците го чекаат враќањето на нормалниот живот

0
Италијанскиот премиер, Марио Драги, најави ублажување на ограничувањата, што наиде на нескриени симпатии кај Италијанците, додека претседателот на фармацевстката компанија „Фајзер, Алберт Бурл,...

БРИТАНСКИОТ СОЈ ГО ВРАТИ ПЕКОЛОТ ВО ИТАЛИЈА: По една година земјата...

0
Италијанскиот премиер Марио Драги потпиша нов указ за анти-ковид мерки, кој ќе стапи во сила на 6 март и ќе трае до после...