fbpx
17 C
Skopje
четврток, февруари 25, 2021

таг: До

Досега 1.510 медицински лица се вакцинирале против Ковид-19

0
До 10:00 часот денеска вакцини за Ковид-19 примиле 1510 лица, медицински персонал, соопшти на прес-конференција портпаролот на Владата Муамед Хоџа. Министерот за...

Данска и Шведска воведуваат дигитален пасош

0
Шведска и соседна Данска планираат да воведат дигитален „корона-пасош“ до летото, пишува Дојче веле. Тој дигитален...

До 8 март затворени копнените граници и забранет влез во Грција...

0
За уште две седмици, до 8 март 2020 година, грчката Влада ја продолжи одлуката за ограничување на копнените граници и забраната за влез...

Мозокот на музичарите има посилни структурни и функционални врски

0
Пеењето „до, ре, ми фа, сол, ла…“, свирење гитара, тапани, пијано или каков било друг инструмент е еден од најдобрите начини за...

Од денеска во соседството карантин кој ќе трае до крајот на...

0
Од задутре, четврток до 28 февруари ќе има зголемени рестриктивни мерки во Атика. Ова значи дека се затвора секаков вид малопродажба, а сите...

Мицотакис свика вонреден состанок, се препорачува целосен и строг карантин во...

0
Мојата препорака до комисијата ќе биде една куса, строга хоризонтална мерка, односно локдаун, веројатно како минатиот март, рече министерот за здравство на Грција,...

Дневен хороскоп за 7 февруари: Немате време за губење, ве чекаат...

0
ОвенДенес ќе дојде до мало подобрување на вашите лични односи, но и понатаму тешко ќе наоѓате вистински зборови во комуникацијата со партнерот. За...

У21: Македонските надежи против Франција на стартот на евроквалификациите

0
Македонската фудбалска репрезентација до 21 година го дозна распоредот на натпреварите во квалификациите за пласман на Европското првенство, што...

Нејмар блиску до продолжување со ПСЖ

0
Бразилскиот фудбалер Нејмар е близу до потпишување на нов договор со францускиот клуб Пари Сен Жермен. ...

Дневен хороскоп за 2 февруари: Вашата харизма ќе биде вклучена на...

0
ОвенДенес ќе дојде до мало подобрување на вашите лични односи, но и понатаму тешко ќе наоѓате вистински зборови во комуникацијата со партнерот. За...

Моментална Температура

Skopje
clear sky
17 ° C
17 °
17 °
42 %
0.5kmh
0 %
чет
16 °
пет
17 °
саб
17 °
нед
11 °
пон
12 °

Последни објави