таг: До

Русија е сѐ поблиску до наоѓање на вакцина против рак

0
Русија е се поблиску до создавање вакцини против рак, изјави претседателот Владимир Путин и додаде дека може да се смета на нивна рана...

Хјуман рајтс воч: Најмалку 8.000 луѓе загинаа во Мариупол од причини...

0
Најмалку 8.000 луѓе загинаа во Мариупол од март 2022 до февруари 2023 година поради целосната инвазија на Русија на Украина,  соопшти меѓународната организација...

Не можете да заспиете? Доктор: Пробајте ја оваа вежба, не може...

0
реклама Дишете и избројте до пет. Сега издишете и избројте до пет. Дали се...

Aко во ИКЕА сте купиле ваков полнач – веднаш фрлете го,...

0
IKEA апелира до сите клиенти кои поседуваат ASKSTORM 40W USB полнач темно сив, број на артикал 50461193, да престанат да го користат и...

Aко бевте во ИКЕА и купивте ваков полнач веднаш фрлете го,...

0
IKEA апелира до сите клиенти кои поседуваат ASKSTORM 40W USB полнач темно сив, број на артикал 50461193, да престанат да го користат и...

Во Харкив 21 лице остануваат во болници по руските напади од...

0
Во Харкив, по руските напади од 29 декември до 2 јануари, во болница се хоспитализирани 21 лице, од кои едено лице е во...

Среќата во љубовта им се насмевнува: Добри работи ги очекуваат овие...

0
реклама Периодот од 3 до 7 јануари 2024 година ќе биде доста интересен и позитивен...

Украинско Јавно обвинителство: Руската армија од почетокот на инвазијата уби 515...

0
До 2 јануари, 515 деца се убиени во Украина како резултат на руската инвазија, објави Канцеларијата на јавниот обвинител на Украина на Телеграм,...

Јужна Африка поднесе тужба до МСП против Израел обвинувајќи го за...

0
Јужна Африка поднесе случај против Израел до Меѓународниот суд на правдата (МСП), обвинувајќи го за злосторството геноцид врз Палестинците во Газа по речиси...

Зголемен бројот на починати, хоспитализирани и заразени со Ковид-19 во Грција

0
Во периодот од 18 до 24 декември во Грција е регистрирани зголемен број на заразени со Ковид-19, на хоспитализирани лица, но...