fbpx

таг: дојде

Навивачите на Звезда и Партизан направија хаос во Белград: Погледнете како...

0
Поради брзата реакција на полицијата настана стампедо од навивачи, но полицијата успеа да уапси голем број насилни навивачи...

Ако го правите ова пред спиење, многу си наштетувате на здравјето

0
Едно научно истражување дојде до сознанија кои укажуваат на тоа дека не смееме да го користиме мобилниот телефон барем пред спиење. Зборувањето...

ВИДЕО / Лампард: Некој мора да ја објасни грешката во ВАР

0
Манчестер Сити дојде до тесна победа од 1-0 против Евертон, но целото внимание беше насочено кон одлуката...

Се роди бебе во киевското метро

0
Во киевското метро на свет дојде малата Миа. 23-годишна Украинка, бегајќи од ракетниот оган во...

Сенегал е нов шампион на Африка

0
Сенегал во своето трето финале дојде до првиот трофеј на Африканскиот куп на нации.Сенегал уште во седмата минута можеше да дојде до водство,...

Минимална победа на Реал Мадрид против Гранада

0
По киксот против Елче, Реал Мадрид дојде до победа против Гранада од 1-0. Неубедлив но многу важен триумф за кралскиот клуб во шпанската...

Надал: Реков дека ова можеби е мојот последен АО, но сега...

0
По неверојатниот, историски пресврт Рафаел Надал дојде до својот 21 Грен слем победувајќи го Данил Медведев по пет ипол часовен натпревар. Шпанецот...

Академија ФМП со триумф ја заврши првата сезона во БИБЛ лигата

0
Македонскиот претставник до триумф дојде во второто полувреме, бидејќи на паузата имаше негатива од 13 поени. Стефан Крстајиќ беше најефикасен во домашниот...

Вардар одново поразен во ЛШ, сега од ППД Загреб

0
Македонскиот ракометен шампион Вардар 1961 не успеа да дојде до триумф на гостувањето кај ППД Загреб, иако имаше големи шанси и водеше со...

Баерн Минхен минимално до триумф против Арминија

0
Германскиот фудбалски шампион Баерн Минхен многу потешко од очекувањата дојде до трите бода на вечерашната пресметка против Арминија Билефелд во првата лига на...