таг: достави

Ердоган до парламентот достави предлог за ратификација на кандидатурата на Шведска...

0
Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган во понеделникот го достави до парламентот на ратификација...

Франција ќе ја снабдува Украина со ракети со долг дострел

0
Франција одлучи да и достави на Украина ракети со долг дострел за да...

МД „Илинден”- Тирана достави барање до претседателката на албанскиот парламент за...

0
Македонското друштво „Илинден”-Тирана достави барање до претседателката на албанскиот парламент Линдита Никола, со кое од име на Македонците се бара формирање...

ЕУ предлага да се деблокираат средствата на руските банки за да...

0
Европска комисија до земјите-членки на Европска Унија достави документ со што се предлага да се ослободат „одредени средства“ од...

Законот за зголемување на еколошката такса доставен до Собранието

0
Владата го достави до Собранието предлогот за воведување на еколошката такса и за намалување на ДДВ-то на струјата. Измени ќе се прават во...

Русија ѝ нуди на ЕУ 100 милиони дози од вакцината „Спутник...

0
Русија може да ѝ достави 100 милиони вакцини „Спутник ве“ (Спутник V) на Европската унија во вториот...