таг: Досегашните

ФИФA: На следното СП, 48 екипи поделени во 12 групи

0
Од 2026 година на првенството ќе одат 48 репрезентации наместо досегашните 32. Во првото коло...

Нема детали од денешната украинско-руска средба

0
За разлика од досегашните преговори кои се водеа на границата со Белорусија, четвртиот круг од преговорите Киев-Москва се одвиваше преку видео...

Истражувања: Корона-лекот на Фајзер поефикасен од Молнупиравир

0
Досегашните истражувања покажуваат дека лекот Паксловид го намалува ризикот да се заврши во болница и смртните случаи кај пациентите со Ковид-19...

Со Астра Зенека ќе се вакцинира по шест недели, а не...

0
Наместо на досегашните 12 недели по примањето на првата доза од вакцината на производителот Астра Зенека, втората доза ќе се прими со навршување...

Данаиловски: Сите вакцини штитат од тешки симптоми на Ковид-19

0
Досегашните искуства со делта варијантата на коронавирусот во Израел и во Велика Британија покажуваат дека 95 отсто од сите заболени се во категорија...