таг: досегашната

Продолжува потрагата на Халкидики по двајцата исчезнати, веројатно македонски државјани

0
Без резултат е досегашната потрага во текот на ноќта во морскиот дел на првиот крак на Халкидики, по двајцата исчезнати, веројатно...

Нови шокантни сознанија за Беливук

0
Според досегашната истрага, српските медиуми пишуваат дека се’ поизвесно е дека Вељко Беливук и неговата криминална банда ги снимале сите ѕверски убиства кои...