таг: донесат

Пеп Гвардиола тргнува по грузиецот Кварацкелија?

0
Италијанските медиуми пишуваат дека Манчестер Сити би можеле да донесат уште едно чудо – Квича Кварацкелија. ...

Нема јасен победник и на повторените парламентарни избори во Бугарија

0
И повторените парламентарни избори во Бугарија денеска не успеаја да донесат јасен победник, според излезните анкети. Партијата на водителот Слави Трифонов Има таков...

Текстилците најавуваат до 20 отсто отпуштања ако не ја добијат навреме...

0
Пратениците побрзо да го донесат законот за финансиска поддршка на плати зашто во спротивно, 20 отсто од...