таг: Донбас

Обединетото Кралство најави дека ќе ги испрати првите ракети со долг...

0
Русија ја насочи својата офанзива во источна Украина, во Донбас, речиси еден месец по почетокот на војната. Некои од најжестоките борби...

И Луганск полека паѓа, Русите бомбардираа 40 украински градови

0
Руските сили бомбардираа десетици градови во регионот Донбас и се приближуваат до два клучни града во тој регион – Северодоњецк и...

Жестоки борби во регионот Донбас во Украина

0
Жестоки борби во регионот на Донбас. Руските трупи окупираа индустриски град и ги интензивираа напорите да го опколат и окупираат градот...

Руските сили почнаа офанзива во Донбас, на ТВ се појави и...

0
Битката за Донбас започна. Вака изјави претседателот Володимир Зеленски, најавувајќи го започнувањето на големата офанзива на руските сили за окупација на...