fbpx
6 C
Skopje
петок, февруари 26, 2021

таг: Донација

Кина ќе донира на Црна Гора 30.000 дози од вакцината Синофарм

0
Кина одобри донација од 30.000 дози од вакцината Синофарм за Црна Гора, која наскоро треба да пристигне во земјата, соопшти Владата на Црна...

„Данке Дојчланд“: Германска донација од 16.000 евра за Поликлиниката во Шуто...

0
Донација од Германија во висина од 16.000 евра денеска е предадена во поликлиниката во Шуто Оризари. Набавена е опрема и медицински материјали,...

Моментална Температура

Skopje
clear sky
6 ° C
6 °
6 °
81 %
0.5kmh
0 %
саб
19 °
нед
11 °
пон
12 °
вто
13 °
сре
6 °

Последни објави