таг: Донација

Видеолотарија Касинос Австрија со донација од 1.000.138 денари, придонесе за модерно,...

0
Со донација од 1.000.138,00 денари, Видеолотарија Касинос Австрија успеа да придонесе да биде ставено во функција, инклузивното...

Видеолотарија со донација од 3,284,819,00 реконструираше мултифункционално игралиште во Липково

0
Под слоганот ИГРАЈ СО НАЈДОБРИТЕ, со донација од 3,284,819,00 денари Видеолотарија го пушти во употреба...

Филипче: Донацијата од 100 илјади вакцини „Астра Зенека“ е лична иницијатива...

0
Денеска во Македонија пристигна донација од 100.000 вакцини на производителот „Астра Зенека“ од Грција. Донацијата е на лична иницијатива на...

Со донација од САД Институтот за јавно здравје ја надгради лабораторијата...

0
Со донација од САД, лабораторијата на Институтот за јавно здравје го зголемува капацитетот и станува регионален центар во кој на соодветен начин ќе...

Весна боледува од карцином, но за нејзината состојба има надеж –...

0
Барање за донација споделено на Фејсбук страницата на Здружението Јасмин. Драги пријатели ова е нашата Весна која е...

Кина ќе донира на Црна Гора 30.000 дози од вакцината Синофарм

0
Кина одобри донација од 30.000 дози од вакцината Синофарм за Црна Гора, која наскоро треба да пристигне во земјата, соопшти Владата на Црна...

„Данке Дојчланд“: Германска донација од 16.000 евра за Поликлиниката во Шуто...

0
Донација од Германија во висина од 16.000 евра денеска е предадена во поликлиниката во Шуто Оризари. Набавена е опрема и медицински материјали,...