fbpx

таг: Доналд

Бајден сака изборите во ноември да ги претвори во референдум за...

0
Референдум за Доналд Трамп и неговите „екстремистички“ идеи, а не гласање за Џо Бајден и...

Американско Министерство за правдa: Трамп веројатно ги сокрил документите за да...

0
Документи од имотот на поранешниот американски претседател Доналд Трамп во Флорида најверојатно биле скриени за...

Ја поседува пола Америка, а се што ќе допре го претвара...

0
Поранешниот американски претседател Доналд Трамп беше најбогатиот американски претседател во историјата, со богатство проценето на 3,1 милијарди долари, а многумина не ни знаат...

Трамп не исклучува нова кандидатура: „Нашата држава е на земја“

0
Поранешниот американски претседател Доналд Трамп навести дека може да влезе во претседателската трка по трет пат, велејќи, на собирот организиран...

Трамп: Верувам дека ќе победам ако се кандидирам во 2024 година

0
Поранешниот американски претседател Доналд Трамп верува дека ќе победи доколку се кандидира на изборите во...

Трамп го величи Путин: Си реков колку е тоа генијално

0
Поранешниот американски претседател Доналд Трамп ги оцени како „генијални“ постапките на рускиот претседател Владимир Путин кон Украина и го нарече рускиот лидер „многу...

Еден месец по поразот, таборот на Трамп сакал да ги заплени...

0
Eден месец по поразот на Доналд Трамп на претседателските избори во 2020 година, со предлог за извршна наредба на Белата куќа...

„Тој е силен лидер и сите го почитуваат“: Поддршка од Трамп...

0
Поранешниот американски претседател, Доналд Трамп, денеска го поддржа унгарскиот премиер, Виктор Орбан, во пресрет на...

Трамп се нарече голем „обожавател“ на вакцините против Ковид

0
Поранешниот американски претседател Доналд Трамп се нарече себеси голем „фан“ на вакцините против новиот коронавирус. – Можам да се сметам за голем...

Трамп планира кандидатура за претседателските избори во 2024 година

0
Поранешниот секретар за печат на поранешниот американски претседател Доналд Трамп, Шон Спајсер, изјави дека Трамп повторно ќе...