fbpx
18 C
Skopje
сабота, февруари 27, 2021

таг: Доналд

Американскиот претседател Џо Бајден, ја „отследи“ манекенката Криси Тајген на „Твитер“

0
Откако поранешниот претседател Доналд Трамп ја блокираше на „Твитер“ во 2017 година, Криси Тајген овојпат ги зеде работите во свои раце кога...

Следниот викенд Трамп ќе одржи говор на конференција на Републиканската партија

0
Поранешниот американски претседател Доналд Трамп ќе одржи говор на Конференцијата за конзервативна политичка акција во Орландо, Флорида следниот викенд, јавија американските медиуми. ...

Бајден најави четири милијарди долари помош за Ковакс

0
Поранешниот американски претседател Доналд Трамп одби да учествува во иницијативата поради нејзините врски со СЗО. Американскиот претседател Џо Бајден вети четири милијарди...

Пропадна обидот за импичмент, Трамп го преживеа гласањето во Сенатот

0
Американскиот Сенат го ослободи поранешниот претседател Доналд Трамп со мнозинство гласови по обвинението за поттикнување бунт за...

Сенатот гласаше за продолжување на второто судење против Доналд Трамп

0
Американскиот Сенат гласаше да започне судењето за поранешниот претседател Доналд Трамп за поттикнување на напад врз Капитол...

Во Сенатот на САД почнува судењето за импичмент на Доналд Трамп

0
На поранешниот претседател на Соединетите држави Доналд Трамп по втор пат ќе му се суди во Сенатот,...

Доналд Трамп оформил нов тим, се подготвува за жестока борба во...

0
Поранешниот американски претседател Доналд Трамп ангажирал нов тим од адвокати непосредно пред почетокот на вториот процес за негов отповик. Од канцеларијата на...

Постапката против Трамп во американскиот Сенат ќе започне следниот месец

0
Судењето во американскиот Сенат за поранешниот американски претседател Доналд Трамп, под обвинение за „поттикнување на востание“ и...

Трамп му остави писмо на Бајден

0
Претседателот Доналд Трамп ги избегна повеќето традиционални потези што претседателот ги исполнува за инаугурацијата на неговиот наследник, освен еден: остави писмо до Бајден....

Еве како Трамп посакал да биде испратен од Белата куќа

0
Американскиот претседател во заминување Доналд Трамп ќе полета од Вашингтон четири часа пред инаугурацијата на новоизбраниот американски претседател Цо Бајден, соопшти Белата куќа....

Моментална Температура

Skopje
clear sky
18 ° C
18 °
18 °
34 %
9.3kmh
0 %
саб
15 °
нед
11 °
пон
12 °
вто
12 °
сре
14 °

Последни објави