таг: Доминик

Британскиот вицепремиер Доминик Раб поднесе оставка

0
Вицепремиерот на Велика Британија, Доминик Раб денеска поднесе оставка по истрагата...

Филмот „Русокоса“ доби 14-минутен аплауз во Венеција

0
Филмот „Русокоса“ на Ендрју Доминик дебитираше со долги 14-минутни овации за време на светската премиера на Филмскиот фестивал во Венеција. Ана де Армас,...

Нова пауза за Доминик Тим

0
Австрискиот тенисер Доминик Тием одново ги разочара своите фанови и ги откажа настапите на уште три турнири. Повредата на раката е причината поради...

Доминик Тим се откажа од настап на Австралија опен

0
Австрискиот тенисер Доминик Тим требаше да се врати на големите турнири со настап на Австралија Опен. Меѓутоа 28-годишникот направи промена во својот...

„МОЖЕ ДА ТРАЕ НЕКОЛКУ ГОДИНИ“ – научник на СЗО испрати порака...

0
Доминик Двајер, член на тимот на Светската здравствена организација (СЗО) кој го посети кинескиот Вухан, каде што за прв пат беше регистриран коронавирусот,...