таг: домаќинка

Внимавајте: Колку време може да се јадат варените јајца за Велигден?

0
реклама Секоја домаќинка за Велигден вапца повеќе јајца, па најчесто дел од нив се...

РЕЦЕПТ ЗА УНИВЕРЗАЛНО ТЕСТО: Можете да го користите за да направите...

0
На секоја домаќинка и е потребен ваков рецепт Ова е универзален рецепт за тесто со кој можете да направите буквално сè: од...

ВИДЕО: Одличен трик за стариот леб! – Потребни се само неколку...

0
Една домаќинка открила одличен трик со кој може да се врати свежината на стариот леб за повторно да се јаде, а ви треба...

Бидете успешни во кујната: Мали кулинарски трикови на големите домаќинки

0
Секоја добра домаќинка има свои мали тајни и трикови, кои ја прават вистински магионичар во кујната. Со разните трикови, готвењето не мора...