fbpx

таг: домашен

Победа за Барселона, Фенербахче и Реал Мадрид

0
Шпанската Барселона без проблем славеше на домашен терен против Партизан со 79-68 во натпревар од деветтото коло...

ФК Шкупи ги заврши натпреварувањата во Лигата на шампионите

0
Македонскиот фудбалски шампион ФК Шкупи претрпе пораз од 0-1 на домашен терен од Динамо Загреб и ги...

Левандовски, со 3 гола повторно застана меѓу рекордерите

0
Екипата на Баерн Минхен на домашен терен славеше убедлива победа против Салцбург со 7-1 , а трите...

Милан го „декласира“ Лацио и се пласира во полуфиналето

0
Екипата на Милан со убедлива победа од 4:0 на домашен терен против Лацио, обезбеди пласман во полуфиналето...

Пораз на ТФТ во БИБЛ лигата

0
Кошаркарите на ТФТ со 66-67 забележаа минимален пораз на домашен терен од Ирони Нахариа во натпревар од БИБЛ лигата. Подобриот период за...

Куртони славеше на „супер-џи“ трката во Кортина Д’Ампецо

0
Италијанката Елена Куртони славеше на денешниот супервелеслалом на домашен терен во Кортина Д’Ампецо. Со време од 1:20.98 минути, 30-годишната скијачка ја запиша...

Џеко му донесе триумф на Интер

0
Интер стигна до многу тешки три бода на домашен терен против Венеција, но најзаслужен за тоа е напаѓачот кој изминатово лето беше доведен...

Наполи со прва информација за повредата на Елиф Елмас

0
Италијанскиот фудбалски тим на Наполи претрпе шок на домашен терен од Емполи и со бизарен гол загуби со резултат 0:1, но тоа не...

ВИДЕО: Наполи го растури Лацио во вечерта посветена на Марадона

0
Во последниот натпревар од 14 коло во Серија А, Наполи на домашен терен со 4:0 го декласира Лацио во вечерта посветена на легендарниот...

Лестер убедлив, Сити со домашна победа

0
Тимот на Лестер на домашен терен го совлада тимот на Ватфорд со конечни 4:2, и на тој начин ги освои бодовите. Со...