таг: долж

Финска почна да гради ограда на границата со Русија

0
Финска почна со изградба на ограда од бодликава жица долж границата со Русија...

НАТО вети повеќе воена опрема за Украина додека руските напади врз...

0
Руските сили ги продолжуваат бомбардирањата на украинските градови долж линијата на фронтот во источниот регион...

Финска следната година ќе почне да гради ограда на границата со...

0
Изградбата на планираната ограда со бодликава жица долж долгата граница на Финска со Русија ќе...

Зеленски: во тек е „Битката за Донбас“

0
Украинската војска соопшти дека руските сили започнале „агресивни акции“ долж речиси целата линија на фронтот...

За Полска мигрантската криза е најголем обид за дестабилизација на Европа

0
Полскиот премиер Матеуш Моравјецки ја нарече мигрантската криза долж белоруско-полската граница „најголем обид за дестабилизација...

Уништена голема станбена зграда во Газа

0
Израел трупа копнени сили долж границата со Газа, а Хамас изврши ракетен напад врз јужен Израел, додека траат најжестоките судири во неколку изминати...