fbpx

таг: долго

Сатон со една реченица го опиша она што се случуваше на...

0
Победата на Манчестер Јунајтед над Ливерпул донесе долго посакувана радост меѓу фановите на „црвените ѓаволи“, но и...

Откриена најголемата тајна на луѓето што секогаш се слаби

0
Долго време се веруваше дека природно слабите луѓе се движат повеќе, па можат да јадат што сакаат. Меѓутоа, истражувачите откриле дека е спротивното...

Повторно експлозија на „Старшип“ вселенското летало

0
„Спејс-Икс“ долго време се подготвува за првиот орбитален пробен лет на вселенско летало „Старшип“, но тој битен настан би можел повторно да биде...

Џејмс Корден: Се туширам 4 минути, а ја мијам косата на...

0
Колку долго луѓето поминуваат под туш? Господи! Јас сум внатре, па надвор, во период од три или четири минути. Користам сапун, но, не...

Почина македонската актерка Сабина Ајрула Тозија

0
По долго и тешко боледување, почина македонската актерка Сабина Ајрула Тозија на 75-годишна возраст. Се работи за актерка со маркантен лик на...

Кулминација: Еден куп телевизии во регионот ќе го пренесуваат судењето на...

0
Долго исчекуваното појавување пред судот во австралиската сојузна држава Викторија на најдобриот светски тенисер, Новак Ѓоковиќ, ќе се случи точно на полноќ по...

Кире Лазаров и неговиот Нант во финишот потклекнаа против ПСЖ

0
Кире Лазаров и Нант долго имаа предност на дербито со ПСЖ, но гостите победија на денешната средба (29:30). ПСЖ во првиот дел...

Овој зачин сите го имаме дома, тој е лек за многу...

0
Сушениот бибер се користи долго време поради вкусот и неговото лековито својство. Како зачин се употребува плодот на ова растение, кој е во...

Депај: Ова е нашата последна шанса, ова е како финале

0
Барселона е под закана после долго време да остане без нокаут фаза во Лигата на шампионите, сценарио кое е лесно остварливо ако се...

Чизкејк со малини: Рецепт кој се опишува со зборовите “прсти да...

0
Комбинацијата на сирење и овошје долго време спаѓа во нашите омилени слатки, па за вас денес ви подготвивме рецепт за чизкејк со малина....