таг: долга

Најавата за топлотен бран во Македонија треба да го вклучи алармот...

0
Долга изложеност на сонце или на екстремно високи температури може да предизвикаат прегреаност на телото и да доведат до сончаница. Топлотната истоштеност е...

(ВИДЕО) Потона јахта на југот на Италија, камерите го снимија бродот...

0
Јахта долга 40 метри потона во Средоземното море на југот на Италија, а...

Дел Потро се враќа на тениските терени по долга пауза

0
Аргентинскиот тенисер Хуан Мартин Дел Потро по долга пауза се враќа на терените и тоа на турнирите во Јужна Америка. Шампионот од...

На денешен ден – 29 мај

0
1453.- По долга опсада, турската војска го зазела Константинопол, престолнина на некогаш моќната Византија. Некои историчари овој датум го сметаат како крај на...