таг: Доларот

Доларот зајакна, цените на нафтата утрово пораснаа

0
На девизните берзи вредноста на доларот во однос на кошницата валути порасна, по минатонеделниот пад. Индексот на доларот, кој ја...

Доларот се стабилизира откако го достигна најниското ниво за седум месеци

0
Вредноста на доларот ја започна неделата со пад, достигнувајќи го најниското ниво во последните седум...

Доларот ослабе, растат цените на нафтата

0
На девизните пазари вредноста на доларот во однос на кошничката валути падна втор ден по ред. Advertisements ...

Доларот зајакна, цените на нафтата драстично паднаа

0
Индексот на доларот кој ја покажува вредноста на американскиот долар во однос на другите шест најважни светски валути се движи околу...

Доларот и натаму се држи до 20-годишниот врв на неговата вредност

0
Доларот денеска се задржа близу дведеценскиот врв во споредба со преостанатите главни светски валути, пред...

Доларот падна втор ден по ред, во благ пораст цената на...

0
На девизниот пазар вредноста на доларот во однос на кошницата валути падна втор ден по...

Падна вредноста на американскиот долар

0
Доларот потона под двомесечното најниско ниво во однос на најголемите ривали, бидејќи разочарувачкиот извештај за вработување во САД ги натера инвеститорите да ги...