fbpx

таг: документи

Ирански дипломати запалиле документи неколку часа пред да ја напуштат Албанија

0
Иранските дипломати запалија документи рано денеска пред да ја напуштат земјата, откако Албанија ги прекина дипломатските односи со Иран обвинувајќи ја...

Косово: Почна пререгистрација на српските таблици во РКС

0
Србија престана да издава документи за влез/излез за граѓаните на Косово. Со таков документ, кој е опишан како замена за личната...

Американско Министерство за правдa: Трамп веројатно ги сокрил документите за да...

0
Документи од имотот на поранешниот американски претседател Доналд Трамп во Флорида најверојатно биле скриени за...

„Пандорините документи“ го открија богатството на Манчини и Виали

0
Неодамна објавените „Пандорини документи“ го открија богатството со кое располагаат италијанскиот фудбалски селектор Роберто Манчини и шефот на делегацијата на Азурите на ЕУРО2020...

Брисел: Нема пристап до документи за наводниот словенечки „нон-пејпер“

0
Европскиот совет одби пристап до документи „од секаков вид и на кој било достапен јазик што се...

Класифицирани документи пронајдени на автобуска станица во Британија

0
Класифицирани документи од областа на одбраната кои содржат детали за британскиот воен брод ХМС Дефендер и британската...

Крис Џенер по стапките на нејзините ќерки: Основа свој бренд за...

0
Крис Џенер поднела документи за регистрирање на неколку различни брендови за убавина и нега на кожата како „Kris Jenner Beauty“, „Kris Jenner...

Со приватен авион од Турција во Париз пристигнале деветмина Курди, кои...

0
Девет лица без документи, кои со приватен авион допатувале од Турција во неделата биле уапсени на аеродромот Орли во Париз, по што веднаш...