таг: документи

Трамп и Клинтон патувале со приватниот авион на Епстајн, „Лолита експрес“,...

0
Вчера беа објавени голем број судски документи со кои се идентификуваат лицата поврзани со познатиот сексуален престапник Џефри Епстајн. Принцот Ендрју, војводата од...

Шампионот против Гостивар, Шкендија со Воска

0
Откако беа подмирени сите документи за лиценцирањето на клубовите, Фудбалската Федерација на Македонија (ФФМ) ги...

САД истражуваат од каде протекуваат доверливи документи

0
Протекувањето на доверливи воени документи кои беа објавени на социјалните мрежи ги вознемири американските служби, кои се обидуваат да го идентификуваат...

Протекоа тајни воени планови на САД за Украина, Пентагон истражува

0
Оваа недела на социјалните мрежи беа објавени тајни воени документи со детали за...

Соработниците на Бајден најдоа втор сет доверливи документи

0
Адвокатите на американскиот претседател Џо Бајден пронајдоа нови доверливи документи, откако пред неколку дена признаа...

Пронајдени доверливи документи во поранешната канцеларија на Бајден

0
Американското Министерство за правда ги истражува можните доверливи документи пронајдени во поранешните канцеларии...

Ирански дипломати запалиле документи неколку часа пред да ја напуштат Албанија

0
Иранските дипломати запалија документи рано денеска пред да ја напуштат земјата, откако Албанија ги прекина дипломатските односи со Иран обвинувајќи ја...

Косово: Почна пререгистрација на српските таблици во РКС

0
Србија престана да издава документи за влез/излез за граѓаните на Косово. Со таков документ, кој е опишан како замена за личната...

Американско Министерство за правдa: Трамп веројатно ги сокрил документите за да...

0
Документи од имотот на поранешниот американски претседател Доналд Трамп во Флорида најверојатно биле скриени за...

„Пандорините документи“ го открија богатството на Манчини и Виали

0
Неодамна објавените „Пандорини документи“ го открија богатството со кое располагаат италијанскиот фудбалски селектор Роберто Манчини и шефот на делегацијата на Азурите на ЕУРО2020...