таг: Докторот

Возат црни џипови, конзумираат кокаин, виски, вијагра: Токсикологија сведок на пороците...

0
Докторот Нико Беќаровски на својот фејсбук профил сподели искуства од ноќните дежурства на Универзитетската клиника за токсикологија.По секое дежурство патот кон дома ме...

Белото си е бело, а црното ќумур: Беќаровски нема дежурство без...

0
Докторот Нико Беќаровски на својот фејсбук профил сподели искуства од ноќните дежурства на Универзитетската клиника за токсикологија.По секое дежурство патот кон дома ме...

Д-р Беќаровски: Бројките на дневната ковид-статисика рапидно ќе растат како резултат...

0
Докторот од Клиниката за токсикологија, Нико Беќаровски објави дека бројките на новозаразени со Ковид-19 ќе се зголемуваат во наредниот период. ...

Ако сакате да намалите килограми, појадувајте во ова време: Доктор открива...

0
Докторот откри во колку часот треба да го јадеме првиот оброк – и дефинитивно е подоцна отколку што очекувате. Слушнавме експерти...

Македонски доктор доброволно замина за да им помага на бегалците од...

0
Докторот Даниел Кировски од Валандово замина на граничниот премин меѓу Бугарија и Романија за да им пружа медицинска помош на бегалците од војната...

Нема термини за ехо и мамографии: Министерот за здравство наместо со...

0
Докторот ненад Лазаров објави фотографија од системот „Мој термин“ каде се гледа дека нема слободни термини за правење мамографија во скопските болници. Тој...

Пановски: Заштитени се оние што прележале делта сој и што се...

0
Докторот Никола Пановски смета дека не треба да се изнесуваат само лоши страни од КОВИД-19 туку и некои охрабрувачки зборови за да не...

Лазаров: Знам дека имаат ковид, ама си одат по ресторани, на...

0
Докторот Ненад Лазаров посочува дека пациенти кои прават брзи тестови поради симптоми на коронавирус, не се изолираат од околината, туку одат по ресторани...

Д-р Лазаров: Наместо во изолација, болни од ковид-19 одат на концерти

0
Докторот по општа медицина, Ненад Лазаров смета дека не сите заразени лица се во изолација. Тој посочува и примери каде лица наместо да...

Д-р Беќаровски: „Настинката“ не ви е ниту од климата, ниту од...

0
Докторот од Клиниката за токсикологија Нико Беќаровски со објава на социјалната мрежа Фејсбук, апелира лицата кои одат да се вакцинираат прво да се...