fbpx

таг: дозна

Шкупи против Динамо, Македонија Ѓорче Петров против ЦСКА Софија

0
Во швајцарскиот Нион, македонските екипи ги дозна противниците во европските натпревари после ждрепката за второто квалификациско коло....

Лигата на нации Македонија ја отвора со гостување кај Бугарија!

0
Македонската фудбалска репрезентација ги дозна противниците за третото издание на УЕФА Лигата на нации. Нашиот национален тим ќе игра во Група 4 од...

Со Грузија и Гибралтар имаме позитивен скор, дербијата ќе ни бидат...

0
Македонската фудбалска репрезентација ги дозна ривалите за третата сезона во Лигата на нации, во Ц-дивизијата, па на денешната ждрепка ни падна источниот сосед...

Регистрирана нова варијанта на коронавирусот – „омикрон лајк“, прави проблеми на...

0
Светот само што дозна за омикрон сојот на коронавирусот, а веќе за неполни два месеци се појави и нова варијанта која потешко се...