таг: дозна

Еурофарм Пелистер ги дозна термините за првите четири натпревари

0
Еурофарм Пелистер ги дозна конкретните термини за првите четири натпревари од Лигата на шампионите. Македонскиот...

Дејвис Kуп, Македонија во тешка група во Кипар

0
Дејвис Kуп репрезентацијата на Македонија денеска ги дозна противниците за прелиминарната фаза од турнирот на...

Македонија ги дозна термините за мечевите на ЕП

0
Македонската ракометна репрезентација ги дозна термините за одигрување на мечевите од Европското првенство кое во...

Kадетска репрезентација ги дозна противниците за групната фаза

0
Машката кадетска кошаркарска репрезентација ги дозна противниците за групната фаза на елитното ЕП 2023, кое летово ќе...

Македонија У21 во Група Ц, заедно со Холандија и Шведска

0
Фудбалската репрезентација на Македонија до 21 година ги дозна своите противници во претстојните квалификации за Европското првенство кое ќе се одржи во 2025...

Шкупи против Динамо, Македонија Ѓорче Петров против ЦСКА Софија

0
Во швајцарскиот Нион, македонските екипи ги дозна противниците во европските натпревари после ждрепката за второто квалификациско коло....

Лигата на нации Македонија ја отвора со гостување кај Бугарија!

0
Македонската фудбалска репрезентација ги дозна противниците за третото издание на УЕФА Лигата на нации. Нашиот национален тим ќе игра во Група 4 од...

Со Грузија и Гибралтар имаме позитивен скор, дербијата ќе ни бидат...

0
Македонската фудбалска репрезентација ги дозна ривалите за третата сезона во Лигата на нации, во Ц-дивизијата, па на денешната ждрепка ни падна источниот сосед...

Регистрирана нова варијанта на коронавирусот – „омикрон лајк“, прави проблеми на...

0
Светот само што дозна за омикрон сојот на коронавирусот, а веќе за неполни два месеци се појави и нова варијанта која потешко се...