таг: дозвола

Проблеми за селекторот Тодоров: Вашингтон стејт не го пушта Јакимовски да...

0
НЦАА-тимот не му дава дозвола на македонскиот талент да игра за својата репрезентација на решавачките мечеви за пласман на ЕП. Димитријевиќ од Хувентуд...

Канада дозволи употреба на вакцината на „Модерна“

0
Канада денеска издаде дозвола за употреба на вакцината која ја разви компанијата „Модерна“, соопшти Министерството за здравство. Издавањето дозвола овозможи испорака на...