таг: дозвола

Турчинка се развела од сопругот поради лоша хигиена, судот и досуди...

0
реклама Турскиот суд издал дозвола за развод на брачна двојка од Анкара поради лошата...

Деклан Рајс може да замине од Вест Хем за 135 млн...

0
Фудбалерот на Вест Хем и англиски репрезентативец Деклан Рајс добил дозвола од првиот човек на...

Пресврт во случајот Ѓоковиќ: Ноле извади џокер од ракавот

0
Најдобриот светски тенисер Новак Ѓоковиќ добил дозвола за изземање од вакцинација, што е услов за влез во Австралија, поради скорешна зараза со ковид-19,...

Објавена казната за Доналд Туск, возел „стотка“ во населено место!

0
Полската полиција денеска привремено му ја одзеде возачката дозвола на поранешниот висок функционер на Европската...

Асанж доби дозвола да се венча во затвор

0
Основачот на „Викиликс“, Џулијан Асанж, доби дозвола да се ожени со својата свршеница Стела Морис во затворот Белмарш во Лондон, пишува...

Ливерпул му забрани на Салах да игра на ОИ

0
Ливерпул не му даде дозвола на египетскиот репрезентативец да настапи на Олимписките игри во Токио. Селекторот на репрезентацијата на Египет до...

ЕУ го „блокира“ Спутник до есен?

0
Европските власти одлучија да го одложат доделувањето на дозвола за употреба на руската вакцина Спутник против коронавирусот...

Турција ја одобри руската вакцина „Спутник V“

0
Турција издаде дозвола за итна употреба на руската вакцина „Спутник V“ против коронавирусот, соопшти денеска турската Агенција за лекови и медицински производи. ...

Совети од њујоршки архитект: Како да уредите стан помал од 40...

0
По официјалната дозвола за изградба на станови помали од 37 квадратни метри во Њујорк, американците го прифатиле фактот дека таквиот простор за...

Проблеми за селекторот Тодоров: Вашингтон стејт не го пушта Јакимовски да...

0
НЦАА-тимот не му дава дозвола на македонскиот талент да игра за својата репрезентација на решавачките мечеви за пласман на ЕП. Димитријевиќ од Хувентуд...