таг: доза

По четири месеци бустер дозата ја губи силата

0
Ефективноста на третата доза на „Фајзер“ и „Модерна“ против корона вирусот е значително намалена до четвртиот месец по примањето на вакцината, според новата...

Израел: Четвртата доза анти-ковид вакцина ги штити постарите луѓе трипати повеќе...

0
Четвртата доза вакцина против Ковид-19 што ја примиле лица над 60 години во Израел ги направи три пати поотпорни на сериозно заболување од...

САД одобрија трета доза вакцина за деца од 12 до 15...

0
Американските санитарни власти денеска ја одобрија третата доза вакцина против коронаворус на компанијата Фајзер/Бионтек за...

Израел одобри четврта доза вакцина против ковид-19

0
Израел ќе им понуди четврта доза вакцина против ковид-19 на луѓето над 60 години и...

Израел одобри четврта доза вакцина за некои категории граѓани

0
Израел денеска одобри употреба на четврта доза на вакцината против ковид-19 за жителите на домовите...

Во страв од омикрон, Израел објави четврта доза вакцина за некои...

0
Израел објави дека ќе понуди четврта доза од вакцината против коронавирус на луѓе постари од...

Ново истражување покажа каква е ефикасноста на третата доза против Ковид-19

0
Третата доза од вакцината против коронавирус на „Pfizer“ го намалува ризикот од инфекција за дополнителни...

Светска медицинска асоцијација: Можеби вакцината против Ковид-19 ќе треба да се...

0
Дополнителната, засилувачка доза од вакцината против коронавирусот веројатно ќе биде потребна секоја година, е мислењето на претседателот на Светската медицинска асоцијација, Франк Улрих...

Дали треба да се испитуваат антитела пред третата доза?

0
Шест месеци по втората доза на вакцината против Ковид, потребна е трета вакцинација, се согласуваат имунолозите. Дали тестот за антитела може да открие...

Дознајте ги: Ова се сите придобивки од топлата лимонада

0
Утринската доза на топла вода со лимонада е еден од најстарите рецепти за здравје и виткост, кој неверојатно благотворно делува на организмот. ...