fbpx

таг: дожд

Невреме во Александровац, делови од Ниш останаа без струја

0
Најавениот дожд и невремето најпрво пристигна на југот на Србија. Advertisements ...

(ВИДЕО) Невреме во Грција: Еден исчезнат на Евија, урнати покриви, поплави…

0
Невремето со обилен дожд и силен ветер што синоќа зафати делови на Грција создаде низа проблеми, противпожарната служба интервенираше за помош...

Вечерва ќе се случува вистински феномен на небото – заминете далеку...

0
Метеорскиот дожд „Леониди“ се појавува токму вечерва. Нашата планета секоја година во ноември поминува низ опашката на кометата 55П/Темпел-Татл и тогаш делови од...

Утре вечер заминете далеку од градот – ни доаѓа метеорски дожд...

0
Метеорскиот дожд „Леониди“ се појавува овој месец. Нашата планета секоја година во ноември поминува низ опашката на кометата 55П/Темпел-Татл и тогаш делови од...

Доаѓа метеорски дожд видлив со голо око: 1.000 ѕвезди ќе паѓаат...

0
Метеорскиот дожд „Леониди“ се појавува овој месец. Нашата планета секоја година во ноември поминува низ опашката на кометата 55П/Темпел-Татл и тогаш делови од...

Идниот месец ни доаѓа метеорски дожд видлив со голо око –...

0
Метеорскиот дожд „Леониди“ се појавува во ноември. Нашата планета секоја година во ноември поминува низ опашката на кометата 55П/Темпел-Татл и тогаш делови од...

(ВИДЕО) Поплави во Лондон, граѓаните повикани да не патуваат во ризични...

0
Големото количество на дожд кое вчера падна во Лондон поплави домови, патишта, метро станици и болници, пишува Би-Би-Си....

ФОТО: Поплави во Лондон, затворени осум метро станици

0
Пороен дожд и грмотевици го погодија Лондон и предизвикаа поплави во делови на главниот град на Велика Британија, поради што беа затворени осум...

Луѓе заробени, страшни поплави во Кина (ВИДЕО)

0
Невообичаениот обилен дожд предизвика поплави во централниот дел на Кина. Надојдената вода го поплави метрото во градот Џенгџоу. Луѓето се заробени во...

Поројни дождови и поплави во делови од Приштина

0
Врнежите од дожд во Приштина предизвикаа штети на улица Б. Таму, поплавите навлегоа во некои простории и...