fbpx
18 C
Skopje
среда, март 3, 2021

таг: дожд

Поплави во Грција: Загина пожарникар при спасување на ученици

0
Во невремето со обилен дожд што од синоќа го зафати регионот Еврос и предизвика поплави во градот Александрополи во североисточниот дел на Грција,...

УХМР: Најмногу дожд во Демир Капија – 39 литри, најмалку во...

0
Најмногу дожд во изминатите 24 часа наврна во Демир Капија – 39 литри на метар квадратен, во Гевгелија – 22 литри, во...

Моментална Температура

Skopje
clear sky
18 ° C
18 °
18 °
25 %
0.4kmh
0 %
сре
14 °
чет
16 °
пет
16 °
саб
12 °
нед
10 °

Последни објави