таг: дождови

Тајфунот Хаикуи ја погоди Кина

0
Тајфунот Хаикуи утрово ја погоди Кина придружен со обилни дождови и силен ветер и предизвика значителни нарушувања на југот на земјата,...

(ВИДЕО) Делови од Хрватска и БиХ сè уште под вода

0
Хрватска деновиве ја погодија обилни дождови кои предизвикаа поплави во некои градови. Во Обровац состојбата денеска е нешто подобра, а вицепремиерот...

Бројот на загинати во Калифорнија се искачи на 20, вонредната состојба...

0
Серијата обилни дождови што ја зафатија Калифорнија во последните три недели конечно стивнаа, дозволувајќи им на евакуираните да се вратат во...

Ураганот Фиона донесе силни ветрови и поројни дождови на Бермудите

0
Налетите од 160 километри на час и поројни дождови ги зафатија Бермудите рано во петокот, оставајќи илјадници луѓе без струја додека...

Силна бура од Јадранот ја поплави цела Албанија

0
Есента пристигна неколку дена порано во Албанија со обилни дождови. Викендов започна лошо за северот причинувајќи големи материјални штети. Поплавени се...

(ВИДЕО) Ситуацијата во Австралија се влошува, илјадници бегаат од поплавите

0
Поројните дождови продолжија да паѓаат на источниот брег на Австралија, интензивирајќи ја кризата со поплави во Сиднеј. На уште илјадници жители...

(ВИДЕО) Катастрофални свлечишта во Бразил: Најмалку 14 загинати, прогласена вонредна состојба

0
Обилните дождови во Бразил предизвикаа лизгање на земјиштето во кои загинаа најмалку 14 луѓе во градовите во областа Баикада Флуминенсе во...

Романија: Поплавите предизвикаа хаос, има загинати

0
Поројните дождови во изминатите 24 часа предизвикаа поплави на 36 локации во 15 романски области. Според последните информации, две лица загинале. Службата...

Поплави ја погодија и Италија: Службите за итни случаи преплавени со...

0
Поради обилните дождови кои ја погодија Италија, северот и југот на земјата во недела се борат со поплави и надојдени реки. Службите...

На паркинг се отвори oгромна дупка и буквално го проголта автомобилот!...

0
Монсунските дождови создаваат големи проблеми во Мумбаи. За жал, има и жртви. Најмалку 11 лица, вклучително и осум деца, биле убиени кога...