таг: доделување

Почнува сезоната на Нобелови награди, денеска ќе биде познат лауреатот за...

0
Овогодинешната сезона на доделување на Нобеловата награда започнува денеска, со објавување на наградата...

Величествените од Литванија добија посебни признанија

0
На денешното доделување на наградите за најдобрите во кошарката, се појави и генерацијата која на Македонија ѝ го донесе најголемиот успех, четвртото место...

ФИФА ќе ги прогласи најдобрите на 17 јануари

0
Свеченото доделување на наградата „Бест“ (The Best) ќе се одржи на 17 јануари идната година во Женева, објави денеска Меѓународната фудбалска федерација (ФИФА)....

ŠKODA OCTAVIA СО ДВОЈНА ПОБЕДА: Златно Тркало за Најпосакуван Семеен Автомобил...

0
Со свечена церемонија за доделување на наградите, на мал настан организиран од страна на жирито на Златно Тркало...

Британски музички награди: Дуа Липа со две награди, Тејлор Свифт влезе...

0
Синоќа се одржа 41-то доделување на британските музички награди – „Brit Awards“ во лондонската арена „О2“ на првиот голем музички настан пред...

Музички награди Билборд: Пинк ќе ја добие наградата „Музичка икона“

0
На годинешното доделување на музичките награди Билборд, поп-пејачката ќе ја добие наградата „Музичка икона“, која им се доделува на музичари што постигнале...

Без тренерки и пижами на доделувањето на Оскарите: Сите номинирани ќе...

0
На 93-то доделување на Оксарите во 2021 година „Zoom“ нема да биде дозволен, објавија продуцентите. За разлика од Еми наградите и доделувањето...

Еве ги номинациите за „Златна малина“: Кој беше најлошиот филм за...

0
41-то доделување на наградите „Златна малина“ веројатно ќе одговори на ова прашање по објавувањето на своите номинации за најлоши филмски остварувања за...

Објавени номинациите за Оскар: Од регионот е номиниран босанскиот филм за...

0
Овогодинешното доделување на најпрестижните филмски награди „Оскари“ ќе биде поразлично од претходните години, но сепак ќе се одржи. Веќе се...

ФОТО | Совршен црн фустан и „позајмено лице“: Рене Зелвегер ги...

0
На 78-то доделување на Златниот глобус се појави и оскаровката Рене Зелвегер… Славната актерка Рене Зелвегер на доделувањето на...