таг: додели

Тимот на д-р Рендевски доби признание за највисоко рангиран научно-истражувачки труд...

0
Македонското лекарско друштво додели Признание за највисоко рангиран научно-истражувачки труд од областа на медицина за 2022 година на тимот на доцент доктор Владимир...

Радев ќе го врачи третиот мандат на „БСП за Бугарија“ за...

0
Бугарскиот претседател Румен Радев денеска ќе и го додели мандатот за состав на нова влада...

Фондацијата Гејтс ќе додели 1,4 милијарди долари за помош на земјоделците...

0
Фондацијата Бил и Мелинда Гејтс ќе додели 1,4 милијарди долари на земјоделците во Африка и...

Доделени книжевните награди за минатата година

0
Друштвото на писатели ги додели книжевните награди за изминатата 2021 година. Наградата „Стале Попов“ за најдобро...

Tрстена додели пет Златни олимписки оскари

0
Олимпискиот шампион Шабан Трстена, денес додели пет Златни олимписки оскари за личности и институции кои го поддржувале во неговата кариера. Добитници на...

Трстена по петти пат ќе додели Златни олимписки оскари

0
Олимпискиот шампион Шабан Трстена, денес, ќе додели пет Златни олимписки оскари за личности и институции кои го поддржувале во неговата кариера. Ова е...

РФМ: 20.000 евра за ракометарите за победата над Данска

0
РФМ одлучи да им додели 20.000 евра премија на ракометарите за победата над Данска. Воедо на УО...