таг: договор

САД ја вооружуваат Полска со 96 хеликоптери Апачи

0
САД одобрија договор за вооружување на Полска, што вклучува продажба на 96 воени...

Јунајтед го потпиша најскапиот договор, ќе добие 900 милиони фунти

0
Екипата на Манчестер Јунајтед потпиша нов договор со германскиот бренд за облека „Адидас“ кој ќе...

Хојлунд доаѓа во Манчестер Јунајтед за 75 милиони евра

0
Манчестер Јунајтед ќе потпише договор со напаѓачот на Аталанта, Расмус Хојлунд. Трансферот сѐ уште не...

Украина се координира со Турција за враќање на договорот за извоз...

0
Украина и Турција разговараат за можноста за заживување на Црноморскиот договор за жито,...

Милан договори уште едно засилување од Челси

0
Челзи и Милан конечно постигнаа договор и aмериканецот ќе се пресели на „Сан Сиро“ за...

Нови правила во ЕУ: Батериите ќе се пренаменуваат или ќе се...

0
Со 587 гласови за, 9 против и 20 воздржани европратеници постигнат е договор со Собранието на ЕУ за ревидирани правила во...

Светот мора да се подготви за нова, уште посмртоносна пандемија

0
Протече нацрт договор на СЗО, кој открива нова пандемија. Според професорката на Универзитетскиот колеџ во Лондон, Маријана Мацукато, договорот открива дека светот...

Бајден: Постигнат е договор за зголемување на лимитот за задолжување, сега...

0
Американскиот претседател Џо Бајден потврди во неделата дека постигнал договор со претседателот на...

Русија и Белорусија потпишаа договор за распоредување нуклеарно оружје

0
Русија и Белорусија во четвртокот (25-ти мај) потпишаа договор за формализирање на распоредувањето...

Малдини: Рафаел Леао ќе потпише нов договор

0
Рафаел Леао наскоро ќе стави потпис на нов договор, тоа го потврди и директорот на...