fbpx

таг: договори

ЕУ и официјално го воведува четвртиот пакет санкции против Русија

0
Утрово Европската Унија и официјално го договори четвртиот пакет санкции против Русија. Новиот пакет санкции,...

Барселона се договори со фудбалер на Арсенал

0
Пјер-Емерик Обамејанг се договори со Барселона да игра како позајмен фудбалер во следните шест месеци, или до крајот на оваа сезона, но неговата...

Тотенхем го позајми Кулушевски од Јувентус

0
Тотенхем се договори со Јувентус за позајмица на играчот од средниот ред Дејан Кулушевски до крајот на сезоната за пет милиони евра. ...

Њукасл го купи Бруно Гимараеш

0
Англискиот фудбалски клуб се договори со Лион за цена на трансферот од 40 милиони евра, плус два милиони во бонуси. Фудбалерот од...

Бен Арфа се договори со францускиот шампион

0
Хатем Бен Арфа договори нов ангажман и во наредниве месеци ќе биде дел од екипата на Лил. Бен Арфа кој своевремено важеше...

Рама: Договорите потпишани денеска се опиплива реалност утре

0
На денешната иницијатива „Отворен Балкан“ во Тирана се потпишани 5 договори. Според албанскиот премиер Еди Рама, станува збор за договори за...

ОФИЦИЈАЛНО: Филип Гачевски се врати меѓу стативите на ФК Вардар!

0
Екипата на ФК Вардар договори големо засилување за следниот дел од сезоната и потпиша договор со чуварот на мрежата Филип Гачевски. Играчот...

Риверс потпиша четиримесечен договор со Баерн

0
Американскиот кошаркар Кеј Си Риверс договори соработка со Баерн Минхен. Тој доаѓа по повредата на Дарун Хилијард и потпиша договор на четири месеци...

Легендата се враќа на Ноу Камп: Чави ја презема Барселона

0
Катарскиот фудбалски клуб Ал Сад конечно ги договори сите услови со Барселона и веќе нема пречки Чави Ернандез (41) да седне на клупата...

Дончиќ ќе потпише договор со Далас вреден 207 милиони долари

0
Словенечкиот кошаркар Лука Дончиќ договори нова соработка со Далас маверикс. Според „ESPN“ 22-годишниот играч ќе потпише петгодишен договор вреден 207 милиони долари. ...