таг: доведе

Англија и Полска убедливи, Србија се провлече против Луксембург

0
Триумфот на гостувањето кај Андора ја доведе Англија на чекор од директен пласман на Светското првенство во Катар, нешто што и дефинитивно се...

Косово – Во Дечани вонредна состојба поради масовно труење со вода,...

0
Труењето на стотици жители во Дечани, Косово, доведе до прогласување на вонредна состојба. Официјалните сомневања за причините...

Милан најде три одлични засилувања на едно место, но се очекува...

0
Милан има намера да доведе неколку добри играчи и во моментов разговара со Челзи. „Росонерите“ се близу до договор за доаѓањето...

Прелчец ново засилување за Работнички

0
Работнички го доведе хрватскиот интернационалец Никола Прелчец кој потпиша договор на 18 месеци и доаѓа од редовите на Борец.Прелчец ќе ја...

Официјално: Грозданоски во одбраната на „романтичарите“

0
Работнички го доведе и шестото засилување во зимскиот преоден рок. Нов член на клубот е Христијан Грозданоски, искусниот дефанзивец кој доаѓа...