fbpx

таг: добри

Кои витамини се добра комбинација, а кои не треба да ги...

0
Витамините и минералите се добри за здравјето, но само ако се консумираат правилно.Во денешно време, поради начинот на живот, речиси е невозможно...

ОВИЕ работи треба да ги јадете и пиете во лето ако...

0
Вишните се добри за после тренинг, а сокот од вишни помага за полесен сон. Ако јадете домат, тој ќе ја заштити...

Кои витамини се добитна комбинација, а кои не треба да ги...

0
Витамините и минералите се добри за здравјето, но само ако се консумираат правилно.Во денешно време, поради начинот на живот, речиси е невозможно...

Науката вели дека жените треба да спијат повеќе од мажите

0
Добри вести девојки! Науката покажала дека мозокот на жените е многу покомплексен од мозокот на мажите, па...

Науката вели дека жените треба да спијат повеќе од мажите, еве...

0
Добри вести девојки! Науката покажала дека мозокот на жените е многу покомплексен од мозокот на мажите, па...

Добри вести од Дебрецин – сите ракометари на нашата селекција со...

0
На еден пред стартот на Европското првенство, стигнаа добри вести од таборот на македонската машка ракометна репрезентација. Денешните тестирања минаа одлично, сите...

Циндриќ по повредата се враќа на ракометните терени

0
Добри вести за ракометната секција на Барселона пред продолжението на сезоната во Лигата на шампиони во која овој тим ја брани титулата најдобар...

Поддршка од 100 милиони евра од ЕИБ за македонските мали и...

0
Нови 100 милиони евра добри земјава од Европската инвестициска банка (ЕИБ) наменети за поддршка на петпријатијатам со...

Хороскоп за 30 јануари: Препуштете им се на емоциите и уживајте!

0
OВЕН Пред вас се добри денови. Искористете ги за да ја зајакнете довербата помеѓу вас и партнерот. Исто така треба да...

Лавров: Русија има добри односи со Хрватска

0
Русија има добри односи со Хрватска, изјави рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров по денешната средба во Загреб со шефот на хрватската...