таг: добијат

Администрацијата на Бајден ќе ги повика Американците да се вакцинираат против...

0
Администрацијата на Бајден планира да ги повика Американците да добијат дополнителна доза од...

Шкендија и Шкупи, како носители ќе ги дознаат ривалите во Конференциската...

0
Македонските претставници во натпреварувањата на УЕФА денеска ќе го добијат ривалите во прелиминарното прво квалификациско...

Иран поставува камери на улиците: Се „ловат“ и казнуваат жени кои...

0
Откако ќе бидат идентификувани, тие ќе добијат „СМС пораки со предупредување за последиците“, соопшти полицијата. Целта на оваа мерка е да...

Жестока борба за контрола на северниот град Доњецк

0
Украинските и руските сили жестоко се борат за да добијат контрола над Северодоњецк, во источна...

Трајковски, Барди и селекторот Милевски ќе добијат дипломатски пасоши од МНР

0
Дипломатски пасоши од Министерството за надворешни работи ќе добијат двајца фудбалски репрезентативци Александар Трајковски и Енис Барди,...

Загрижувачки е бројот на постари деца кои редовно пијат енергетски пијалоци

0
Оние кои пијат многу енергетски пијалоци, може да добијат главоболки и проблеми со спиењето, предупредуваат авторите на извештајот на BMJ Open....

Фудбалерите добиваат премија за супер настапот против Ерменија

0
Репрезентативците на Македонија во фудбал ќе добијат парична награда во пресрет на натпреварот со Исланд, кој одлучува дали ќе играме бараж за Мундијалот...

Австрија ќе забрани влез за невакцинираните против Ковид-19 на јавни места

0
Невакцинираните граѓани против ковид-19 во Австрија наскоро ќе добијат забрана да се движат во одредени...

Шкотланѓаните ќе добиваат по два теста за коронавирус неделно

0
Шкотланѓаните ќе можат да добијат тестови за коронавирус двапати неделно, најави шкотската премиерка Никола Старџен, јави ДПА. Шкотска ја воведе програмата за...

Почнува реализацијата на 99 проекти во 75 општини со пренаменетите 35...

0
Вкупно 35 милиони евра ќе добијат 75 општини во земјава за реализирање 99 инфраструктурни проекти. Целта на проектите е да...