таг: добитен

Во Америка извлечен најголемиот џекпот – некој освоил 2,04 милијарди долари

0
Единствениот добитен тикет за рекордниот џекпот на лотаријата „Пауербол“ од 2,04 милијарди долари е продаден во Алтадена, Калифорнија, соопштија во вторникот претставници на...

Златна копачка те носи на Европско првенство во фудбал

0
Секој тикет и секој добитен пар се чекор поблиску за тебе да бидеш дел од најголемото Европско...