таг: добил

Алегри е подготвен да ја напушти клупата на Јувентус

0
Италијанските медиуми тврдат дека 55. годишниот тренер добил богата понуда од Саудиска Арабија. Пред неколку дена клубот соопшти дека има доверба во 55....

Полска доби нацрт-регулатива од ЕУ за продолжување на забраната за увоз...

0
Полскиот министер за земјоделство Роберт Телус вели дека добил нацрт-регулатива од Европската комисија...

Деклан Рајс може да замине од Вест Хем за 135 млн...

0
Фудбалерот на Вест Хем и англиски репрезентативец Деклан Рајс добил дозвола од првиот човек на...

Пресврт во случајот Ѓоковиќ: Ноле извади џокер од ракавот

0
Најдобриот светски тенисер Новак Ѓоковиќ добил дозвола за изземање од вакцинација, што е услов за влез во Австралија, поради скорешна зараза со ковид-19,...

Би-Би-Си добил 100.000 жалби за известувањето за смртта на принцот Филип

0
Би-Би-Си добил 100.000 жалби од гледачите за известувањето по повод смртта на војводата од Единбург. Корпорацијата во петокот веднаш го расчисти дневниот...

Бранислав Лечиќ во петок ќе ја даде својата изјава, а во...

0
Бранислав Лечиќ откри дека добил повик од Вишото јавно обвинителство во Белград, и дека во петок тој ќе ја даде својата изјава по...

26-годишен скопјанец добил срцев удар по прележан ковид 19

0
26-годишен скопјанец добил срцев удар по прележан Ковид 19. Бил итно примен во болница, а за да му го спасат животот лекарите морале...

Брус Спрингстин доби казна за консумирање алкохол во национален парк

0
Легендарниот рокер Брус Спрингстин добил казна од 540 американски долари поради пиење алкохол во национален парк каде тоа е забрането. ...