таг: добие

Реакции по победата на десничарската коалиција во Италија: „Ѝ се спротивставивте...

0
По вчерашните избори, Италија веројатно ќе ја добие најдесничарската влада по Бенито Мусолини и поствоена Европа и по првпат ќе има...

Што да очекува ЕУ од Џорџа Мелони?

0
Италија се подготвува да ја добие првата жена премиер, но и првиот екстремно десничарски лидер по Бенито Мусолини, што го зголемува...

Тренерот на Адеми и Ристовски во живо на ТВ си поднесе...

0
Динамо Загреб ќе добие нов тренер откако Дамир Крзнар си поднесе оставка по поразот од 3-1 против Ријека. Динамо Загреб со 1-3...

СЗО: Ковакс очекува 250 милиони дози вакцини во следните шест до...

0
Системот Ковакс очекува да добие 250 милиони дози вакцини против Ковид-19 во следните шест до осум недели, донирани на најсиромашните земји во светот,...

Ковакс ќе добие 110 милиони дози кинески вакцини против коронавирус

0
Ковакс системот веднаш ќе добие 110 милиони дози вакцина против коронавирус од кинеските компании „Синовак“ и „Синофарм“ кои ќе му помогнат на...

Откриен е изгледот на новиот дрес на Манчестер Јунајтед

0
Манчестер Јунајтед ќе добие нов дрес за следната сезона. Познатиот портал Foory Headlines го откри...

Јувентус доби два бода на зелената маса?

0
Јувентус може да добие неочекуван подарок од Дисциплинската комисија на ФС Италија. Имено, Лацио е...

Германија добива уште 10 милиони вакцини

0
Германија очекува да добие 10 милиони дози вакцини против Ковид-19 до крајот на следната недела, и со тоа значително ќе се зголеми бројот...

Србија ќе ѝ даде на Македонија 8000 вакцини од „Фајзер“

0
Македонија ќе добие 8000 вакцини против ковид-19 како помош од Србија во снабдувањето на вакцини против корона...

Официјално, тројца кандидати за претседател на Барселона

0
Барселона на 24. јануари ќе добие нов претседател кој ќе го наследи Хосеп Марија Бартомеу, а денеска и официјално е потвфрдено дека...